Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Dyplom Marszałka dla radlińskiego PTTK - Powiat Wodzisławski

Dyplom Marszałka dla radlińskiego PTTK

Oddział PTTK Radlin został uhonorowany dyplomem Marszałka w ramach odbywających się 19 października 2012 r. Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Turystyki. Wniosek o przyznanie nagrody złożył Starosta Wodzisławski, Tadeusz Skatuła.

Zgodnie z przyjętym zwyczajem, każdego roku impreza organizowana jest w różnych miejscach regionu. Tegoroczne spotkanie odbyło się w Istebnej – malowniczej miejscowości w Beskidach. Podczas imprezy wręczono „Dyplomy Marszałka Województwa Śląskiego za zasługi dla Rozwoju Turystyki w 2012″ dla osób oraz instytucji, których działalność w szczególny sposób przyczyniła się do rozwoju turystyki w regionie.

Dyplom Marszałka Województwa Śląskiego z rąk członka Zarządu, Jerzego Gorzelika odebrał Dariusz Materzok, członek Zarządu Oddziału PTTK Radlin.

Działacze Oddziału PTTK Radlin współpracują z radlińskimi szkołami, organizując wycieczki górskie i krajoznawcze. Działacze wspomagają inicjatywy lokalnych władz oraz innych klubów, na przykład biorą aktywny udział w organizacji różnego rodzaju rajdów rowerowych. Corocznie wspomagają radliński MOK podczas wakacji, organizując wycieczki rowerowe. W dziedzinie propagowania krajoznawstwa i ochrony przyrody współpracują z Nadleśnictwem Rybnik (Rajdy „Sadzimy las”), z Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu oraz z Parkiem Krajobrazowym „Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich” w Rudach. Działacze Oddziału są twórcami radlińskich szlaków rowerowych. Dla propagowania krajoznawstwa stworzyli odznaki krajoznawcze. Na rajdach kolarskich, górskich oraz pieszych członkowie zdobyli wiele pucharów i wyróżnień.

Więcej na temat działalności PTTK Radlin – tutaj