Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Dwa zwycięstwa Dominiki Bieleckiej w Pucharze Roztocza - Powiat Wodzisławski

Dwa zwycięstwa Dominiki Bieleckiej w Pucharze Roztocza

7 i 8 lutego w Tomaszowie Lubelskim rozegrany został kolejny Bieg na Igrzyska w biegach narciarskich. Po raz pierwszy w tym sezonie na trasach w Polsce zaprezentowała się obecnie najlepsza juniorka w kraju, mieszkanka powiatu wodzisławskiego - Dominika Bielecka.

Zawodniczka MKS Wodzisław Śl. odniosła dwa zwycięstwa obejmując prowadzenie w Pucharze Polski. W pierwszym dniu zawodów odbyły się biegi techniką klasyczną  ze startu wspólnego. Dominika Bielecka zdobyła 1 miejsce w kategorii juniorek A na dystansie 5 km cl. Zawodniczka nie miała sobie równych także na dłuższym dystansie, który rozegrano następnego dnia.

W ślady Dominiki idą młodsze koleżanki i koledzy, którzy zdobyli pierwsze punkty w Pucharze Polski i Biegu na Igrzyska:
•    kategoria juniorki C: Natalia Sikora – 21 miejsce – na dystansie 2,5km cl i 16 miejsce  na dystansie 5 km cl oraz Izabella Sikorska – 25 miejsce na dystansie 2,5km i 27 miejsce na 5 km;
•    kategoria juniorki D: Katarzyna Niemirska – 28 miejsce na dystansie 2 km cl i 29 miejsce na dystansie 2,5 km; Natalia Załęska – 29 miejsce na 2 km i 26 miejsce na 2,5 km oraz Natalia Olczyk – 38 miejsce na dystansie 2 km i 2,5 km;
•    kategoria junior D: Robert Paszkiewicz – 25 miejsce na dystansie 2,5km cl i 2 km..

Wszyscy zawodnicy to uczniowie i absolwenci Gimnazjum nr 3 Mistrzostwa Sportowego w Wodzisławiu Śląskim.