Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Drogi i bezpieczeństwo przeciwpowodziowe tematem numer jeden w Godowie i Gorzycach - Powiat Wodzisławski

Starosta Ireneusz Serwotka wspólnie z przewodniczącym rady powiatu Eugeniuszem Walą odwiedzili kolejne gminy powiatu wodzisławskiego. W czwartek złożyli wizytę wójtom: Godowa – Mariuszowi Adamczykowi oraz Gorzyc – Danielowi Jakubczykowi.

Rozmowy z włodarzem Godowa, Mariuszem Adamczykiem, choć dotyczyły wielu spraw, skupiały się przede wszystkim na wspólnych inwestycjach drogowych. To tutaj bowiem powiat będzie w tym roku modernizował półtorakilometrowy odcinek ul. 1 Maja w Skrzyszowie, a także uczestniczył finansowo w przebudowie ul. Wyzwolenia (obydwa przedsięwzięcia dzięki współpracy samorządów uzyskały dofinansowanie w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019). Sprawą otwartą jest też wspólny wniosek o dofinansowanie z unijnych środków przebudowy dróg lokalnych po obu stronach polsko – czeskiej granicy oraz wykorzystanie istniejącej infrastruktury drogowej dla rozwoju strefy przemysłowej w Skrzyszowie. Ważnym zagadnieniem była również kwestia Drogi Głównej Południowej. Jak bowiem już wcześniej zapowiedział starosta, powiat chce aktywnie włączyć się w prace nad tą inwestycją, a także wspierać gminy w rozwoju.

Zapewnienie o woli współpracy i wsparciu ze strony powiatu dla inicjatyw rozwojowych gminy usłyszał również Daniel Jakubczyk – wójt Gorzyc. Tu jedną z kluczowych spraw do załatwienia jest wyegzekwowanie od PKP – PLK naprawy wrót przeciwpowodziowych w Olzie, a także uregulowanie spraw własnościowych dotyczących nieruchomości, po których biegnie m.in. kanał odwadniający pola i prowadzący do dawnych wyrobisk żwirowych. Omówiono również wiele innych spraw i tematów, a co najważniejsze – we wszystkich obiecano sobie wzajemną pomoc i ścisłą współpracę.