Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Dowiedz się jak dbać o wzrok - Powiat Wodzisławski

Dowiedz się jak dbać o wzrok

W Zespole Placówek Szkolno–Wychowawczo–Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śl., w piątek 8 marca, odbędzie się konferencja poświęcona treningom widzenia jako profilaktyce wad wzroku.

Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śl. zaprasza wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w IV Konferencji Środowiskowej, podczas której podejmowany będzie temat zapobiegania wtórnym skutkom zaburzeń widzenia. Przedstawione zostaną także założenia Treningu Widzenia® – prostej, łatwej i bezinwazyjnej metody umożliwiającej poprawę wzroku za pomocą ćwiczeń i zmiany nawyków używania oczu.

Zajęcia poprowadzi Mikołaj Markiewicz – psycholog od trzydziestu lat zajmujący się usprawnianiem wzroku, twórca Treningu Widzenia®, łączącego psychologiczne podejście rozwojowe z doświadczeniami zdobytymi przez zagraniczne ośrodki pracy ze wzrokiem. Owocem konferencji będzie przygotowana przez wodzisławski Zespół publikacja, w której – jak mówi dyrektor placówki Beata Rączka: „w przystępny sposób opisane zostały umiejętności tworzące ,,dobre widzenie”, przedstawiono przykłady ćwiczeń relaksujących, energetyzujących wzrok, kształcących wyobraźnię, ułatwiających współpracę ośrodków wzrokowych, a także konkretne postępowanie terapeutyczno-wychowawcze wobec dziecka niepełnosprawnego wzrokowo”.

Konferencja odbędzie się 8 marca 2013 roku o godzinie 15.00 w Centrum Konferencyjnym Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śl., przy ulicy Kopernika 71. Udział w konferencji jest bezpłatny. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w wydarzeniu proszone są o telefoniczny kontakt z placówką 32-455 23 00.
Więcej o Treningu Widzenia® na www.treningwidzenia.pl

Szczegółowe informacje o konferencji można uzyskać telefonicznie w szkole, tel. 32 – 455 23 00.