Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Dostali wielki monitor za najciekawszy pomysł - Powiat Wodzisławski

Dostali wielki monitor za najciekawszy pomysł

Liceum Ogólnokształcące im. Noblistów Polskich w Rydułtowach wzbogaciło się o nowy 55 calowy monitor TouchScreen Avtek Pro. To nagroda od Fundacji Orange za najciekawszą inicjatywę w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu.

Przypomnijmy, że Liceum Ogólnokształcące im. Noblistów Polskich w Rydułtowach, jako jedna z prawie 2000 instytucji w kraju, zaangażowało się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu organizując dla uczniów szkoły różne działania mające na celu zwiększenie wiedzy młodzieży na temat bezpiecznego korzystania z internetu i walki z cyberprzemocą.

Zwieńczeniem działań było wysłanie sprawozdania z podjętych inicjatyw do organizatora DBI, którym jest Polskie Centrum Programu Safer Internet. Przesłane sprawozdania wzięły udział w konkursie na najciekawszą inicjatywę DBI 2017.

Jury, po przeanalizowaniu nadesłanych relacji, zdecydowało, że pierwsze miejsce przyzna rydułtowskiemu liceum. Sukces jest o tyle znaczący, że konkurencja była spora. Nasz szkoła zwyciężyła pośród 589 innych zgłoszeń.