Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Dominika Bielecka Wicemistrzynią Polski w Biegach Narciarskich - Powiat Wodzisławski

Dominika Bielecka Wicemistrzynią Polski w Biegach Narciarskich

Od 6 do 10 lutego w Ustrzykach Dolnych rozegrano Mistrzostwa Polski w Biegach Narciarskich podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Podkarpacie 2013. W zawodach kolejny, ogromny sukces odniosła biegaczka z powiatu wodzisławskiego.

Ze względu na brak śniegu w Ustrzykach Dolnych zawody rozegrano na trasach zastępczych w Wołosatem. W pierwszym dniu zawodów rozegrano sprinty techniką klasyczną, w których Dominika wywalczyła srebrny medal, ustępując tylko Dominice Hulawy z Istebnej. – Medal wywalczony przez Dominikę jest już piątym medalem na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – podkreśla trener zawodniczki, Krzysztof Skorupa.

Mimo, iż w pozostałych startach Dominika Bielecka nie stanęła na podium, to jednak odnotowała bardzo dobre wyniki. W drugim dniu rozegrano skiathlon ( bieg łączony 5km cl + 5km F ), gdzie otarła się o medal zajmując ostatecznie 4 miejsce. 9 lutego zostały rozegrane biegi techniką dowolną, w których Dominika uplasowała się z kolei na 6 miejscu. Do zawodów w Ustrzykach zakwalifikowała się również druga mieszkanka powiatu – Sonia Fulneczek, która w kategorii juniorek B w biegach sprinterskich zajęła 24 miejsce, w biegu na dystansie 5km cl – 17 miejsce, a w biegu na dystansie 7,5km F 21 miejsce. Zarówno Dominika, jak i Sonia to zawodniczki MKS Wodzisław Śląski i uczennice Zespołu Szkół im. 14 Pułku Powstańców Śl. w Wodzisławiu Śl.

Warto również dodać, że osiągnięcia i sukcesy Dominiki zostały docenione przez władze Powiatu Wodzisławskiego. Zawodniczka jest wielokrotną laureatką wyróżnienia oraz Nagrody Powiatu Wodzisławskiego w Dziedzinie Sportu.