Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Dominika Bielecka brązową medalistką Mistrzostw Polski w Biegach Narciarskich - Powiat Wodzisławski

Dominika Bielecka brązową medalistką Mistrzostw Polski w Biegach Narciarskich

Mieszkanka powiatu wodzisławskiego i zarazem zawodniczka MKS Wodzisław Śląski -Dominika Bielecka wywalczyła brązowy medal w biegu sprinterskim na dystansie 1,4 km stylem dowolnym podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Biegach Narciarskich (Mistrzostwa Polski Juniorek ). Zawody rozegrano w dniach od 4 do 8 lutego w Wiśle Kubalonce

W biegu na dystansie 7,5 km stylem dowolnym Dominika zajęła piąte miejsce. Z kolei w biegu na dystansie 5 km stylem klasycznym zajęła siódme miejsce. W ostatnim dniu zostały rozegrane biegi sztafetowe Team Sprint, w których sztafeta MKS Wodzisław w składzie Dominika Bielecka i Sonia Fulneczek wywalczyły siódme miejsce. Druga zawodniczka, która zakwalifikowała się do Mistrzostw Polski, Sonia Fulneczek, zajęła dwudzieste miejsce w biegu sprinterskim, dziewiętnaste w biegu na 7,5 km stylem dowolny, dwudzieste w biegu na dystansie 5 km stylem klasycznym oraz siódme miejsce w biegu sztafetowym. Niestety pogoda nie rozpieszczała zawodniczek. Wszystkie biegi były rozgrywane przy temperaturze -22 stopni co dodatkowo utrudniało bieg, pomimo trudnych warunków biegaczki poradziły sobie doskonale.

– Medal wywalczony przez Dominikę jest już czwartym medalem na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – podkreśla trener zawodniczki, Krzysztof Skorupa. W ubiegłym roku zdobyła dwa złote i jeden brązowy medal. W sumie Dominika zdobyła w swojej karierze sportowej 22 medale Mistrzostw Polski i niewątpliwie w biegach narciarskich w historii sportu powiatu wodzisławskiego jest jedną z najlepszych zawodniczek.

Warto również dodać, że osiągnięcia i sukcesy zawodniczki zostały docenione przez władze Powiatu Wodzisławskiego. Dominika jest wielokrotną laureatką wyróżnienia, a w ubiegłym roku otrzymała także Nagrodę Powiatu Wodzisławskiego w Dziedzinie Sportu.