Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Dobre wyniki naszych techników w rankingu - Powiat Wodzisławski

Dobre wyniki naszych techników w rankingu

Miesięcznik „Perspektywy” opublikował „Ranking szkół ponadgimnazjalnych 2016”. Wśród najlepszych placówek edukacyjnych w Polsce po raz kolejny znalazły się dwa technika powiatu wodzisławskiego.

Technikum nr 3 im. rtm. Witolda Pileckiego w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. zostało sklasyfikowane na trzecim miejscu wśród szkół technicznych naszego województwa i na 22. miejscu wśród techników w Polsce. Z kolei Technikum nr 1 im. Piastów Śląskich wchodzące w skład Zespołu Szkół Zawodowych zajęło miejsca odpowiednio: dziesiąte i sto trzydzieste drugie.

Ranking „Perspektyw” został przygotowany w oparciu o wyniki egzaminów maturalnych (na poziomie obowiązkowym i rozszerzonym) i sukcesy szkół w olimpiadach przedmiotowych. W przypadku techników uwzględniono również wyniki egzaminów zawodowych. Kapituła przygotowała w tym roku cztery podrankingi szkół: dwa, w których kryterium są wyniki matury, ranking olimpijski i zawodowy (decydowały osiągnięcia w olimpiadach przedmiotowych i zawodowych) oraz rankingi wojewódzkie.