Strona startowa Dla turysty

Planowane imprezy sportowe i kulturalne

W 2017 r. na stronie internetowej Powiatu uruchomiono kalendarz imprez i wydarzeń pt. „CZAS WOLNY”. Szczegółowe informacje znajdują się TUTAJ.

Imprezy sportowe i kulturalne w poszczególnych gminach:

UM Wodzisław Ślaski

UM Pszów

UM Radlin

UM Rydułtowy

UG Mszana

UG Marklowice

UG Lubomia

UG Godów

UG Gorzyce

Imprezy organizowane przez ośrodki kultury:

Wodzisław Ślaski – Wodzisławskie Centrum Kultury

Pszów – Miejski Ośrodek Kultury w Pszowie

Radlin – Miejski Ośrodek Kultury w Radlinie

Rydułtowy – Rydułtowskie Centrum Kultury „FENIKS”

Mszana:

Marklowice

Lubomia

Godów – Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Godowie

Gorzyce:

Popularyzacja kultury, rozrywki, sportu i rekreacji to bardzo istotne zadanie Powiatu Wodzisławskiego, na którego terenie działa sporo różnego rodzaju klubów i stowarzyszeń  kultury fizycznej. Powiat wspiera ich działalność, będąc współorganizatorem wielu imprez o szerszym zasięgu. Spośród najważniejszych wydarzeń sportowych organizowanych przez Powiat należą rajdy rowerowe, turnieje siatkówki, piłki nożnej, unihokeja itp. Warto dodać, że wiele z tych wydarzeń adresowanych jest również do osób niepełnosprawnych. Informacje o imprezach na bieżąco publikowane są na stronie powiatu.