Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Planowane imprezy sportowe i kulturalne - Powiat Wodzisławski

Planowane imprezy sportowe i kulturalne

Kalendarium imprez i wydarzeń rozrywkowych dostępne jest na stronie: https://www.powiatwodzislawski.pl/kalendarz

Imprezy sportowe i kulturalne w poszczególnych gminach:

Imprezy organizowane przez ośrodki kultury:

Popularyzacja kultury, rozrywki, sportu i rekreacji to bardzo istotne zadanie Powiatu Wodzisławskiego, na którego terenie działa sporo różnego rodzaju klubów i stowarzyszeń  kultury fizycznej. Powiat wspiera ich działalność, będąc współorganizatorem wielu imprez o szerszym zasięgu. Spośród najważniejszych wydarzeń sportowych organizowanych przez Powiat należą rajdy rowerowe, turnieje siatkówki, piłki nożnej, unihokeja itp. Warto dodać, że wiele z tych wydarzeń adresowanych jest również do osób niepełnosprawnych. Informacje o imprezach na bieżąco publikowane są na stronie powiatu.