Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski E - Urząd (m.in. wnioski do pobrania) - Powiat Wodzisławski

E – Urząd (m.in. wnioski do pobrania)

Witamy w e-Urzędzie

Informujemy, że pod adresem https://peup.powiatwodzislawski.pl została uruchomiona nowa platforma e-usług publicznych naszego urzędu.

Wszystkie nasze e-usługi, dostępne do tej pory na platformie SEKAP, zostały przeniesione na nową platformę i usunięte z platformy SEKAP. Zostały także usunięte powiązania kontrahentów w Systemie Obiegu Dokumentów ze skrzynkami kontaktowymi na platformie SEKAP. Platforma SEKAP została wyłączona przez Urząd Marszałkowski.

Klienci naszego urzędu mogą teraz zakładać skrzynki kontaktowe na nowej platformie lub korzystać z usług dostępnych na ePUAP poprzez nową platformę, tak jak dotychczas przez platformę SEKAP.

1. Elektroniczna skrzynka podawcza (link, nowe okno) – ta część serwisu pozwala Klientom dysponującym własnym podpisem elektronicznym na składanie i odbieranie dokumentów za pośrednictwem internetu, przy wykorzystaniu bezpiecznych technologii.Adres elektronicznej skrzynki podawczej ePUAP: /2415/skrytka
  2. Wnioski do pobrania (link, nowe okno) – tutaj można pobrać przygotowane formularze wniosków dla określonych typów spraw.
  3. System obsługi Klientów w Wydziale Komunikacji i Transportu (link, nowe okno) – umożliwia umówienie się przez internet na wizytę w wydziale w celu uniknięcia oczekiwania na przyjęcie przez urzędnika. Jest również możliwość sprawdzenia, czy zostało już przygotowane do odbioru prawo jazdy lub dowód rejestracyjny:
    Umawianie się na wizyty – PRZEJDŹ (link, nowe okno)
    Sprawdzanie statusu dowodu rejestracyjnego – PRZEJDŹ (link, nowe okno)
    Sprawdzanie statusu prawa jazdy – PRZEJDŹ (link, nowe okno)
  4. Rejestry publiczne (link, nowe okno) – tutaj udostępniamy możliwość wglądu do rejestrów publicznych prowadzonych w systemach informatycznych starostwa, w tym rejestru danych osobowych – PRZEJDŹ (link, nowe okno)
  5. Logowanie do i.Konto aplikacji obsługujących narady koordynacyjne oraz jednostki wykonawstwa geodezyjnego – PRZEJDŹ (link, nowe okno)