Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Daniel Mazurek pierwszy na podium Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Technicznej - Powiat Wodzisławski

Daniel Mazurek pierwszy na podium Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Technicznej

Daniel Mazurek zdeklasował rywali podczas 41. edycji ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Technicznej w Chełmie. Uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. zdobył komplet punktów i zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej w grupie mechaniczno – budowlanej.

Daniel swoim wynikiem zapisał się w historii OWT jako pierwszy uczestnik, któremu udało się zdobyć 100% punktów w klasyfikacji końcowej. Tuż za podium, bo na 5. miejscu, uplasował się drugi z reprezentantów wodzisławskiej „Budowlanki” – Adrian Katryniok.

W tegorocznym ogólnopolskim finale grupy mechaniczno – budowlanej swoje umiejętności miało okazję sprawdzić 40 zawodników, którzy zjechali do Chełma z całego kraju. Postawiono przed nimi szereg trudnych zadań i problemów do rozwiązania – każdy z uczestników musiał poradzić sobie z dwoma zadaniami (wybranymi z trzech zaproponowanych z zakresu fizyki, budownictwa i mechaniki) oraz rozwiązać problem związane z przesunięciem zabytkowego budynku murowanego w inne miejsce.

Uczniowie przygotowywali się do olimpiady pod opieką Tomasza Wardengi.