Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Czyżowice: "Separacja" Mariusza Marczyka w Ośrodku Kultury - Powiat Wodzisławski

Czyżowice: „Separacja” Mariusza Marczyka w Ośrodku Kultury

Ośrodek Kultury w Czyżowicach zaprasza 22 kwietnia na spektakl pt. "Separacja".

„Separacja” to farsa. Sztuka jest opowieścią o nauczycielskim małżeństwie, które przeżywszy ze sobą ćwierć wieku wkracza w fazę nieuchronnego kryzysu. Joanna  (Zofia Zoń) i Patryk (Mariusz Marczyk) wystawiają sobie rachunki za przeżyte razem lata. Zarzuty są śmieszne i banalne, ale wobec nie dających się okiełznać emocji, dają asumpt do podjęcia decyzji o separacji. /akt I /
Kolejne dwa akty to typowa komedia omyłek, nieporozumień, zabawnych intryg. Małżonkowie wiodą życie w oddzielnych pokojach. Niestety, kuchnia jest wspólna. Z konieczności korzystania z jednego pomieszczenia wynikają przezabawne zdarzenia. Bohaterowie knują swoje spiski, ale nikt z nich nie może wyjść zwycięsko. Pozorna wojna nieoczekiwanie ujawnia uczucia, które, jak się okazuje, wciąż mocno ze sobą wiążą skłóconych małżonków. Test na samotność i separację nie wypada pomyślnie i, jak to w komedii bywa, wszystko kończy się happy andem. Ale?… Błyskotliwe dialogi i humor są gwarancją znakomitej zabawy. Małżeńskie perypetie jak w soczewce skupiają te problemy, z którymi borykają się pary niekoniecznie z dużym stażem. Spotkanie z bohaterami sztuki pozwala spojrzeć na nie z dużym dystansem.

Reżyseria: Przemysław Śliwa Scenografia: Maria Natalia Rajkin Muzyka: Lidia Harduluk Wykonawcy: Zofia Zoń, Mariusz Marczyk- aktorzy Sceny „Rode”.

Spektakl odbędzie się 22 kwietnia o godz. 18:00 w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Czyżowicach przy ul. Strażackiej. Bilety w cenie 35 zł do nabycia w kasie ośrodka.