Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Całe podium dla wodzisławskiej „budowlanki" - Powiat Wodzisławski

Całe podium dla wodzisławskiej „budowlanki”

Nieprzerwanym pasmem sukcesów okazują się starty uczniów wodzisławskiej „budowlanki” w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.

Pięciu uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim, kształcących się w zawodzie technik budownictwa, zostało laureatami tegorocznej XXV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, której finał odbył się w dniach 13 i 14 kwietnia w Bytomiu. Trzech z nich znalazło się na podium. Pierwsze miejsce zajął Adam Barteczko, drugie – Dawid Jarząbek, a trzecie – Mateusz Mendrela. Na siódmym miejscu uplasował się z kolei Krystian Zygmunt, a trzydzieste, co wziąwszy pod uwagę, że w finale startowało prawie stu uczniów, zajęła Ewelina Langrzyk.

Z okazji ogromnego sukcesu z uczniami oraz ich opiekunami spotkał się Starosta Wodzisławski Tadeusz Skatuła, który pogratulował wszystkim osiągnięcia oraz wręczył upominki. Z zainteresowaniem słuchał też opowiadań o trudnych i mozolnych przygotowaniach do Olimpiady.

Jak podkreślają opiekunowie olimpijczyków: Tomasz Wardenga, Olga Serwotka oraz Teresa Dragon tajemnica sukcesów polega na pracy zespołowej. – Tworzymy drużynę. My razem dużo pracujemy, ale też razem odpoczywamy i razem się modlimy. Mocniejsi uczniowie pomagają słabszym – to są nasze zasady, które wspólnie wyznajemy – mówi Tomasz Wardenga. Olimpijczycy przyznają, że sukces w olimpiadzie znacząco wpłynie na ich przyszłość. – Dzięki wygranej w olimpiadach drzwi większości uczelni wyższych stoją przed nami otworem – podkreśla Adam Barteczko.

Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim zwyciężył także w klasyfikacji szkół XXV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności, wyprzedzając aż o 28 pkt Państwowe Szkoły Budownictwa – Zespół Szkół im. Powstańców Śląskich w Bytomiu. W ten sposób wodzisławska szkoła po raz kolejny potwierdziła, że jest najlepszą szkołą techniczną w województwie śląskim.
W nagrodę szkoła otrzymała Puchar Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

To nie pierwszy raz, gdy reprezentacja ZST zajmuje całe podium. W osiemnastoletniej historii startów szkoły w olimpiadzie wiedzy i umiejętności budowlanych taka sytuacja miała miejsce jeszcze dwukrotnie.