Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Bezpłatne szkolenie dla NGO - Powiat Wodzisławski

Bezpłatne szkolenie dla NGO

27 lutego 2014 r. odbędzie się drugie w tym roku szkolenie z zagadnień związanych z ochroną danych osobowych.

W szkoleniu mogą uczestniczyć przedstawiciele podmiotów ekonomii społecznej (stowarzyszeń, fundacji, warsztatów terapii zajęciowej, zakładów aktywności zawodowej itp.) z terenu Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego.

Zakres tematyczny:
Podstawy prawne ochrony danych osobowych;
Podstawowe pojęcia z zakresu danych osobowych:
– jakie dane podlegają ochronie
– kiedy możemy przetwarzać dane osobowe
– jakie środki ochrony danych osobowych należy stosować
Zbiory danych osobowych:
– jakie zbiory danych osobowych powinny być zgłaszane
– w jaki sposób zgłaszamy zbiory danych osobowych
Polityka ochrony danych osobowych, jako podstawowy dokument związany z ochroną danych osobowych:
– podstawowe postanowienie polityki ochrony danych osobowych
– postępowanie z danymi osobowymi
Dane osobowe w systemie informatycznym.

Aby wziąć udział w szkoleniu należy wysłać formularz zgłoszeniowy na adres e-mail: dorota.honisz@cris.org.pl lub faksem na nr 32 739 55 12 wew. 106. Zgłoszenia przyjmowane są do 24 lutego 2014r.

Formularz zgłoszeniowy – pobierz

Temat: Ochrona danych osobowych w organizacjach pozarządowych.
Termin: 27 lutego (czwartek) | godz.: 9:00-14:00
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim (budynek przy ul. Pszowskiej 92a w Wodzisławiu Śląskim)
Prowadząca: dr Agata Błaszczyk