Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Bezpłatne szkolenie dla NGO - Powiat Wodzisławski

Bezpłatne szkolenie dla NGO

10 grudnia 2013 r. odbędzie się bezpłatne szkolenie, którego celem jest przedstawienie i omówienie podstawowych kwestii związanych z prowadzeniem kadr w organizacjach pozarządowych.

W szkoleniu mogą uczestniczyć przedstawiciele podmiotów ekonomii społecznej (stowarzyszeń, fundacji, warsztatów terapii zajęciowej, zakładów aktywności zawodowej itp.) z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego.

Zakres tematyczny:
– formy zatrudnienia w organizacjach;
– obowiązki pracodawcy i pracownika;
– rodzaje umów cywilno-prawnych;
– obowiązki pracodawcy względem US i ZUS;
– obliczanie wynagrodzeń z różnych form zatrudnienia;
– odpowiedzialność za wykonanie zadań a różne formy umów;
– zatrudnianie członków stowarzyszeń;
– dokumentacja związana z zatrudnianiem.

Aby wziąć udział w szkoleniu należy wysłać formularz zgłoszeniowy mailem na adres dorota.honisz@cris.org.pl lub faksem na nr 32 739 55 12 wew. 106. Zgłoszenia przyjmowane są do 6 grudnia 2013 r.

Materiały do pobrania:

Temat: Podstawy kadr w organizacjach pozarządowych.
Termin: 10 grudnia 2013r (wtorek) | godz.: 9.30-14.30
Miejsce: Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Sportu , ul. Pszowska 92, Wodzisław Śląski
Prowadząca: Monika Wita