Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Bawili się po raz dziesiąty - Powiat Wodzisławski

Bawili się po raz dziesiąty

Kolorowe przebrania, świetna muzyka i godziny dobrej zabawy – tak można podsumować dziesiąty, jubileuszowy Karnawałowy Bal Maskowy, który odbył się w środę, 6 lutego, w Wiejskim Domu Kultury w Czyżowicach. Organizatorem imprezy jest co roku Powiatowy Ośrodek Wsparcia „PERŁA” z Wodzisławia Śl.

Bal Karnawałowy zorganizowano dla osób niepełnosprawnych z powiatu wodzisławskiego oraz z zaprzyjaźnionych ośrodków z Rybnika, Bielska-Białej i Knurowa. Łącznie na dorocznej zabawie bawiło się 175 osób przebranych w kolorowe stroje. – Tradycja organizowania balu sięga już 10 lat. Impreza od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem, udział w niej biorą nie tylko osoby niepełnosprawne, ale także osoby starsze i samotne – mówi Renata Hernik, Kierownik Ośrodka.

Imprezę zainaugurowano odtańczeniem poloneza. W pierwszej parze zatańczył Zbigniew Seemann, Członek Zarządu Powiatu wraz Renatą Hernik. Trwający kilka godzin bal był dla uczestników okazją do dobrej zabawy oraz wesołego spędzenia czasu w sympatycznej i radosnej atmosferze. Uczestnicy przebrani w kolorowe, często bardzo oryginalne stroje bawili się znakomicie przy akompaniamencie najbardziej popularnych przebojów muzyki rozrywkowej. Do zabawy zgrzewał wodzirej, a oprawę muzyczną zapewnił zespół ULA BAND. Podczas imprezy odbyło się również wiele konkursów oraz wybrano królową i króla balu.

X Karnawałowy Bal maskowy to nie pierwsza impreza z cyklu zabaw kulturalno – integracyjnych dla osób niepełnosprawnych. Dzisiaj z kolei, w krzyżanowickim klubie „Magic” w godz. 10.00 – 14.00, odbywa się integracyjna zabawa karnawałowa organizowana przez podopiecznych i pracowników Warsztatu Terapii Zajęciowej Św. Hiacynta i Franciszek w Wodzisławiu Śląskim, w której uczestniczy ponad 200 osób.