Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Autyzm wymaga podjęcia właściwych decyzji - Powiat Wodzisławski

Autyzm wymaga podjęcia właściwych decyzji

Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śl. zaprasza rodziców oraz opiekunów dzieci i młodzieży z autyzmem na spotkanie informacyjno – szkoleniowe.

Spotkanie pt.: „Autyzm wymaga podjęcia właściwych decyzji – czyli  z czego może skorzystać dziecko z autyzmem na różnych etapach swego rozwoju w naszym mieście i powiecie” odbędzie się w ramach obchodów Światowego Dnia dla Autyzmu, tj. 2 kwietnia 2014 roku o godzinie 16:00 w Centrum Konferencyjnym w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śl., przy ul. Kopernika 71.

Program spotkania przewiduje między innymi:

• prezentację ośrodka wczesnego wspomagania rozwoju jako formy pomocy dziecku z autyzmem do momentu rozpoczęcia nauki szkolnej,
  • przedstawienie oferty edukacji przedszkolnej dla dzieci z autyzmem w mieście Wodzisław Śl.,
  • przedstawienie oferty edukacji szkolnej dla dzieci z autyzmem na terenie powiatu wodzisławskiego,
  • przedstawienie celów i zadań powstającego Stowarzyszenia Mam Autyzm, skupiającego rodziców i opiekunów dzieci z autyzmem z terenu powiatu wodzisławskiego.

Wstęp wolny!