Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski 103 urodziny mieszkanki Połomi - Powiat Wodzisławski

103 urodziny mieszkanki Połomi

Starosta Tadeusz Skatuła oraz przedstawiciele władz gminy Mszana odwiedzili dziś Marię Salamon z Połomi - najstarszą mieszkankę gminy i jedną z najstarszych w powiecie. W sobotę, 5 kwietnia, pani Maria skończyła 103 lata.

Z okazji tak zacnego jubileuszu życzymy pani Marii wszelkiego dobra i błogosławieństwa Bożego oraz zdrowia na kolejne lata od wszystkich mieszkańców – mówi wójt Mirosław Szymanek. Wraz z przewodniczącym Rady Gminy Tadeuszem Wrońskim złożył na ręce jubilatki bukiet róż i słodki upominek. Życzenia i kwiaty złożył też osobiście starosta wodzisławski Tadeusz Skatuła.

Mimo słusznego wieku staruszka od poprzednich urodzin niewiele się zmieniła, jest tylko słabsza po długim leczeniu związanym ze złamaniem w ubiegłym roku kości udowej. – Po domu jeździ na wózku, codziennie też trochę chodzi ze specjalnym balkonikiem – mówi Leokadia Polnik, wnuczka stulatki, która wraz ze swoją mamą, Pelagią Polnik, stale opiekuje się sędziwą panią.

Maria Salamon urodziła się w 1911 roku w Marklowicach, w 12-osobowej rodzinie. Po ślubie z Ludwikiem Salamonem zamieszkała w Połomi. Wychowała czworo dzieci (trzy córki i syna), ma gromadę wnuków i prawnuków.

Świętowanie zacnego jubileuszu trwało kilka dni. W sobotę jubilatkę odwiedziła delegacja zarządu Związku Emerytów i Rencistów w Połomi z kwiatami, życzeniami i paczką słodkości. Pani Maria jest najstarszą członkinią ZEiR – w szeregi Związku wstąpiła 1 czerwca 1979 roku.
Mieszkanka Połomi jest też w ścisłej czołówce najstarszych mieszkańców powiatu.

Zdjęcia: UG Mszana