Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski „Jaki kolor ma śnieg? Pejzaż zimowy” – II powiatowy konkurs rozstrzygnięty - Powiat Wodzisławski

„Jaki kolor ma śnieg? Pejzaż zimowy” – II powiatowy konkurs rozstrzygnięty

W Liceum Plastycznym w Wodzisławiu Śl. odbyło się oficjalnie wręczenie nagród laureatom II Powiatowego Konkursu Artystycznego dla Gimnazjalistów „Jaki kolor ma śnieg? Pejzaż zimowy”.

Każdy uczestnik mógł zgłosić własnoręcznie wykonane prace w dowolnej technice  malarskiej. Na konkurs wpłynęło 60 prac z 11 szkół oraz Ognisk Pracy Pozaszkolnej. Konkurs skierowany był do młodzieży w wieku gimnazjalnym. – Laureaci konkursu pokazali, że oko to coś więcej niż mechanizm odtwarzania, więcej niż rejestr fotograficzny, to cała złożoność procesów,  które pomyślnie rozwiązanie przynoszą nagrodę temu, kto w harmonii połączy kalkulację rozumu z własną intuicją. Dziękujemy za odwagę tym , którzy widzieli, że w tym roku śnieg był czerwony, biały, błękitny i żółty – mówi przewodnicząca Jury Justyna Taszka – Michalska.

Komisja konkursowa zdecydowało przyznać Grand Prix Dyrektora szkoły  Martynie Brzezinie z Gimnazjum nr 3 w Rybniku,  I miejsce zdobył Daniel Łuckiewicz z Zespołu Szkół w Mszanie,  II miejsce przyznano Zuzannie Gruszczyk z Gimnazjum w Marklowicach, a III miejsce Paulinie Marcinów z  Zespół Szkół w Gogołowej. Wyróżnienia otrzymali  Aleksander Zieleźny z Gimnazjum w Pszowie,  Aleksandra Stachowicz z Gimnazjum nr 2 w Wodzisławiu Śl. i  Agata Stasiowska z Zespołu Szkól Sportowych w Radlinie.

Uroczyste wręczenie nagród i wernisaż prac dopełniła „muzyka sfer” w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, w skład którego wchodzi liceum plastyczne. Zagrali Adrianna Kochanowicz, Denis Olejak i Alicja Funikowska. Konkurs odbyły się pod honorowym patronatem Starosty Wodzisławskiego Tadeusza Skatuły.