Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski „Galaktyczni Jedłownik” zdobyli puchar Starosty - Powiat Wodzisławski

„Galaktyczni Jedłownik” zdobyli puchar Starosty

W ubiegłą sobotę, 20 kwietnia, na stadionie przy Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. rozegrany został „Charytatywny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Powiatu Wodzisławskiego”.

W sportowych zmaganiach udział wzięło 9 drużyn. Walka była zacięta – nie brakowało emocji i twardej, męskiej gry. Zaangażowanie i ostre tempo wskazywały, jak bardzo wszystkim drużynom zależało na wzniesieniu pucharu ufundowanego przez Starostę Powiatu Wodzisławskiego. Jednak to nie zwycięstwo było najważniejsze podczas sobotnich rozgrywek. Wszystkie drużyny bez wyjątku jednoczy co roku zupełnie inny, pozasportowy cel.

Piłkarze walcząc na boisku, nawiązują w symbolicznym wymiarze do walki, jaką toczą z poważnymi chorobami młodzi ludzie. To z myślą o nich organizowany jest co roku turniej – mówi jego pomysłodawca i organizator, Grzegorz Kamiński.

Amatorskie drużyny biorące udział w rozgrywkach wpłacają dobrowolne datki na rzecz osoby, z myślą o której organizowany jest turniej. Podczas tegorocznej, szóstej edycji turnieju pasjonaci futbolu postanowili, podobnie jak przed rokiem, wesprzeć finansowo chorego na mukowiscydozę ucznia wodzisławskiej „Budowlanki” – Mirosława Rosaka.

Zanim jednak drużyny wybiegły na boisko, głos zabrała mama Mirka. Pani Rosak pojawiła się na obiekcie sportowym przy ulicy Pszowskiej pod nieobecność swojego syna, którego stan niepodziewanie pogorszył się i uniemożliwił przybycie na stadion. Mama Mirka w krótkim przemówieniu podziękowała organizatorom za wsparcie i nakreśliła, jak długą drogę przebył jej syn, by móc skorzystać z pomocy specjalistów w Wiedniu.  Mirek aktualnie jest po bardzo kosztownej operacji w wiedeńskiej klinice. Zebrane środki finansowe przeznaczone zostaną na jego bieżące leczenie i rehabilitację.

W tegorocznym turnieju, po wielogodzinnych bojach, ostatecznie na pierwszym stopniu podium stanęli  piłkarze drużyny Galaktyczni Jedłownik, zaraz za nimi uplasowali się panowie z  teamu  Wicher Wilchwy. Medalową stawkę zamknęli Prawnicy.  Nauczyciele i Przyjaciele, czyli  drużyna broniąca honoru „Budowlanki”, a jednocześnie walcząca o powtórzenie sukcesu sprzed roku, ukończyła rywalizację tuż za podium.

Puchary i medale zwycięzcom wręczyli: Wicestarosta Powiatu Wodzisławskiego – Dariusz Prus, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wodzisławskiego – Roman Juzek, Radny Powiatu Wodzisławskiego – Grzegorz Kamiński oraz Wicedyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. – Elżbieta Kłosek.

Warto dodać, że nagrody i upominki ufundowali: Jolanta i Leszek Wita – Pub „Stodoła”, Ireneusz Serwotka – Piwiarnia „Warka”, Helena Konieczny – Salon fryzjerski „Vena”, Tadeusz Sobala – Piekarnia Sobala . W  tym roku jeden ze sponsorów, Zbigniew Wnuk – Pensjonat „Pod Giewontem”, ufundował również weekendowy wyjazd do Zakopanego dla Mirka i jego rodziców.

Organizatorami turnieju byli: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim oraz Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. wraz z Samorządem Uczniowskim i Radą Rodziców.