Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski „Co Lolkowi w duszy grało?” - wspomnienie bł. Jana Pawła II - Powiat Wodzisławski

„Co Lolkowi w duszy grało?” – wspomnienie bł. Jana Pawła II

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rogowie serdecznie zaprasza do udziału w dwóch konkursach związanych z bł. Janem Pawłem II.

W roku kanonizacji papieża Jana Pawła II warto pokazać i przypomnieć młodemu pokoleniu, jakim wielkim człowiekiem był nasz rodak. Jan Paweł II kochał sztukę, teatr, poezję, muzykę. Oba konkursy będą zatem nie tylko wyjątkowym przeglądem twórczości młodych talentów, ale także okazją do refleksji, wspomnienia czy głębszego poznania osoby Jana Pawła II.

Powiatowy Przegląd Piosenki Religijnej i konkurs plastyczny – pod wspólnym hasłem „Co Lolkowi w duszy grało?” – skierowane są do grup, zespołów, kółek działających przy parafiach, świetlicach środowiskowych, szkołach, domach kultury z terenu powiatu wodzisławskiego.

Przegląd piosenki religijnej przeprowadzony zostanie w 3 kategoriach wiekowych: dzieci ze szkół podstawowych, młodzież gimnazjalna, młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych i środowiska studenckie. Ponadto dopuszcza się udział w przeglądzie osób w charakterze akompaniatorów, muzyków. Do 18 maja br. można zgłaszać 2 piosenki o tematyce religijnej. Otwarte przesłuchania odbędą się  24 maja (sobota) w kościele pw. NSPJ w Rogowie.

Z kolei w konkursie plastycznym będą mogły wziąć udział dzieci w wieku 6 – 12 lat. Jak wskazuje temat konkursu – „Co Lolkowi w duszy grało?”  –  prace przedstawiały będą postać Jana Pawła II, wydarzenia z jego pontyfikatu, ale i z lat młodości. Prace w formacie A4, wykonane dowolną techniką plastyczną można przesyłać pocztą na adres parafii (dokładny adres znajduje się w regulaminie poniżej) do 2 czerwca br.

Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminach:
Regulamin Powiatowego Przeglądu Piosenki Religijnej – POBIERZ
Regulamin konkursu plastycznego – POBIERZ
Karta zgłoszenia – POBIERZ

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach!

„Zadanie publiczne współfinansowane ze środków Powiatu Wodzisławskiego”