Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski „Bo fedrować każdy może…” – piąta edycja przeglądu gawędziarskiego - Powiat Wodzisławski

„Bo fedrować każdy może…” – piąta edycja przeglądu gawędziarskiego

Stowarzyszenie "Vladislavia" zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w piątym już konkursie gawędziarsko-poetyckim pn. „Fedrowani w godce”.

Głównym celem konkursu jest kultywowanie oraz popularyzowanie gwary i tradycji śląskich. Tegoroczny przegląd odbędzie się 1 grudnia o godz. 9.00 w sali widowiskowej Wodzisławskiego Centrum Kultury. Tematyka monologów uczestników powinna być związana z obchodami barbórki, pracą górnika lub historiami śląskiej rodziny.

Uczestników oceniać będzie jury, w skład którego wchodzą:
dr Edyta Korepta – doktor nauk humanistycznych, regionalista, wykładowca Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie
mgr Irena Sauer – folklorysta, muzyk ,reżyser, poetka
inż. Eugeniusz Tomas – górnik, gawędziarz, konferansjer, laureat wielu konkursów gawędziarskich
Ewelina Kuśka – prezes Stowarzyszenia Kobiet na Rzecz Propagowania Kultury Śląskiej z Jastrzębia Zdroju, gawędziarka, laureatka wielu konkursów, poetka
Tomasz Ciba – konferansjer, muzyk, twórca programów estradowych.

Przebieg konkursu:

1. Rozpoczęcie przesłuchań o godz. 9.00
  2. Poczęstunek dla uczestników w czasie przesłuchań
  3. Zakończenie przesłuchań i obrady jurorskie w trakcie, których uczestnicy będą brać udział w różnego rodzaju konkursach, zabawach.
  4. Ogłoszenie wyników i wręczenie dyplomów (nagrody rozdawane będą na uroczystym koncercie laureatów, który odbędzie się 13 grudnia 2013 roku)

Uwaga!!! Szkoły mogą przyprowadzać na przesłuchania całe klasy, które również będą mogły wziąć udział w zabawach i konkursach po przesłuchaniach. Jednak o chęci przyprowadzenia klasy należy wcześniej poinformować Stowarzyszenie.

Zgłoszenia udziału w konkursie można przesyłać do 24 listopada br.

Kartę zgłoszeń należy przesłać pocztą lub mailem do na adres:
Stowarzyszenie „Vladislavia”,
ul. Na Górze 28, 44-341 Skrbeńsko
tel. kontaktowy 791241414,
e-mail: vladislaviastowarzyszenie@gmail.com, brzozadominika@vp.pl

Uroczysta Gala uhonorowania laureatów konkursu odbędzie się 13 grudnia o godzinie 16.00.

Karta zgłoszenia – POBIERZ
Regulamin – POBIERZ

„Zadanie publiczne współfinansowane ze środków Powiatu Wodzisławskiego”.