Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski „Bezpieczny fotelik” – przyjdź na bezpłatne szkolenie dla rodziców - Powiat Wodzisławski

„Bezpieczny fotelik” – przyjdź na bezpłatne szkolenie dla rodziców

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie z zakresu bezpieczeństwa przewożenia dzieci w fotelikach samochodowych.

Akcja „Bezpieczny fotelik”, która przeprowadzona będzie w niedzielę, 17 marca od godz. 10.00 na terenie obiektu Markusia w Wodzisławiu Śląskim (ul. Rybnicka 2D), polegać będzie na bezpłatnym szkoleniu rodziców z zakresu bezpieczeństwa przewożenia dzieci w fotelikach samochodowych. Rodzice dowiedzą się nie tylko jaki fotelik wybrać dla swoich pociech, ale również jak go poprawnie zamontować w samochodzie, a także jak zapewnić bezpieczeństwo podczas podróży kobietom w ciąży za pomocą specjalnych adapterów do pasów.

Wszelkich porad udzielać będą specjaliści, a akcję wesprze Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu Śl. oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śl.

Tematyka szkolenia nie jest przypadkowa, bowiem zbliżający się okres świąt oraz początek wiosny sprzyjają dłuższym podróżom i rodzinnym wycieczkom. Według badań, najczęstszą przyczyną obrażeń jakie doznają małe dzieci w wypadkach samochodowych jest wadliwy montaż fotelików.

Dzień wcześniej, tj. 16.03.2013 szkolenie odbędzie się również na terenie obiektu Markusia w Rybniku (ul. Obwiednia Południowa 3).