Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski „Anioły” z Budowlanki pomogły wyremontować dom - Powiat Wodzisławski

„Anioły” z Budowlanki pomogły wyremontować dom

Młodzież z Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. od lat angażuje się w różnego rodzaju działania o charakterze charytatywnym. Uczniowie „Budowlanki” i tym razem nie pozostali obojętni i odpowiedzieli na apel Stowarzyszenia Piękne Anioły.

Inicjatywa Stowarzyszenia obejmowała  remont pokoi dla trójki nastolatków: trzynastoletniej Basi i jej dwóch piętnastoletnich braci bliźniaków, Damiana i Kamila. Ich rodzice nastolatków doskonale poradzili sobie z wychowaniem szóstki dzieci, jednak ciężka choroba ojca i amputacja nogi uniemożliwiły rodzinie przeprowadzenie remontu. Bezcenną okazała się więc pomoc  Stowarzyszenia, które we współpracy z młodzieżą z ZST postanowiło wesprzeć rodzinę i wykonać prace remontowe.

Wspólnym wysiłkiem uczniów i pedagogów „Budowlanki” udało się zaadoptować poddasze, gdzie przygotowane zostały pokoje dla chłopców, natomiast Basi wyremontowano osobny pokój. W pracach budowlano-wykończeniowych pomagali uczniowie klas III i IV oraz nauczyciele przedmiotów zawodowych z technikum budowlanego. Ochotnicza „ekipa remontowa” pracowała ponad miesiąc, poświęcając swój wolny czas i nie zaniedbując przy okazji obowiązków szkolnych (prace odbywały się po  zajęciach, a uczniowie starali się, by podejmowane działania nie  kolidowały z nauką, szczególnie, że kilku z nich to uczniowie klas maturalnych).

W Stowarzyszeniu Piękne Anioły działa również Rafał Sonik, kierowca rajdowy, trzykrotny Mistrz Świata, który stanął na podium Rajdu Dakar. Sportowiec przyłączył się do pomocy dzieciom –  nie tylko wsparł finansowo inicjatywę Stowarzyszenia, ale i osobiście pojawił się w Skrzyszowie, by zobaczyć efekty pracy, między innymi naszych ,,aniołów z Budowlanki” – uczniów i nauczycieli, którzy bezinteresownie ofiarowali swój czas i umiejętności. Wyjątkowy gość docenił ich wysiłek, wręczył młodzieży pamiątkowe kalendarze z autografem i dedykacją oraz podziękował za solidarność z ludźmi będącymi w potrzebie.

Tekst i zdjęcia: ZST w Wodzisławiu Śląskim